Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch
  • по-русски
  • En français

Obsah

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2018

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2018

Mezi 20. červencem a 11. srpnem nabídne Mezinárodní hudební festival Český Krumlov pestrou škálu koncertů, na nichž vystoupí špičkoví hudební umělci. Mezi sólisty 27. ročníku je i polský tenorista Piotr Beczala.

 

Program:

Christiane NollFestive Overture, hudebně obrazová féerie

Termín a čas konání: 20. 07. 2018 (Pá), 21:00

Místo konání: Letní jízdárna, zámek Český Krumlov

Účinkují: Cigánski Diabli (Slovensko), Christiane Noll a Hugh Panaro (USA) - zpěv, Jiří Bárta (ČR) - violoncello, Sooyeon Kim (Jižní Korea) - soprán

 

Prague PhilharmoniaPiotr Beczala /tenor/ a Sondra Radvanovsky /soprán/, PKF - Prague Philharmonia, Leoš Svárovský /dirigent/ 

operní galakoncert

Termín a čas konání: 21. 07. 2017 (So), 20:30

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov

Účinkují: Piotr Beczala (Polsko) - tenor, Sondra Radvanovsky (Kanada) - soprán, PKF - Prague Philharmonia (ČR), Leoš Svárovský (ČR) - dirigent

 

Jaroslav TůmaJaroslav Tůma /varhany/

Termín a čas konání: 22. 07. 2018 (Ne), 11:00

Místo konání: Kostel Božího Těla a Panny Marie Bolestné, Kláštery Český Krumlov

Účinkují: Jaroslav Tůma (ČR) - varhany

Program:

Adam Václav Michna (1600 - 1676): Duše v očistcovém ohni - hymnus (Z České mariánské muziky - 1647)

Jaroslav Tůma (1956): Duše v očistcovém ohni - Toccata in ve stylu Georga Muffata (Ze sbírky Svaté lásky labirynth - 2014)

Allegro - Largo - Allegro 

 

Miroslav Ambroš a Jaroslaw NadrzyckiMiroslav Ambroš /housle/ a Jaroslaw Nadrzycki /housle/, Jihočeská filharmonie, Jan Kučera /dirigent/

Termín a čas konání: 24. 07. 2018 (Út), 19:30

Místo konání: Maškarní sál, zámek Český Krumlov

Účinkují: Miroslav Ambroš (ČR) - housle, Jaroslaw Nadrzycki (Polsko) - housle, Jihočeská filharmonie (ČR), Jan Kučera (ČR) - dirigent

Program:

G. F. Händel: Concerto Grosso G dur, op. 6 č. 1

J. S. Bach: Koncert pro dvoje housle d moll, BWV 1043

B. Britten: Simple Symphony op. 4

F. Mendelssohn-Bartholdy: Koncert č. 1 d moll 

 

Wihanovo kvartetoWihanovo kvarteto - "Pocta Leoši Janáčkovi"

Termín a čas konání: 25. 07. 2018 (St), 19:30

Místo konání: Maškarní sál, zámek Český Krumlov

Účinkují: Wihanovo kvarteto (ČR) - Leoš Čepický /1. housle/, Jan Schulmeister /2. housle/, Jakub Čepický /viola/, Michal Kaňka /violoncello) 

Program:

L. Janáček: Smyčcový koncert č. 1 z podnětu Tolstého Kreuzerovy sonáty

B. Smetana: Smyčcový kvartet č. 2 d moll; A. Dvořák: Cypřiše /výběr/

L. Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 "Listy důvěrné"

 

Cigánski DiabliCigánski Diabli

Termín a čas konání: 26. 07. 2018 (Čt), 19:30

Místo konání: Zámecká jízdárna, zámek Český Krumlov

Účinkují: Cigánski Diabli - Štefan Banyák /primáš/, Ernest Šarközi /cimbál/, Silvie Šarkozi /violoncello/, Zoltán Grunza /klarinet/, Josef Farkaš /viola/, Alexander Mihák /kontrabas/ a Tibor Lévai /kontrabas/

Program: "Carmen á la Gypsy Devils" - tanečně-hudební představení inspirované slavnou operou G. Bizeta

 

Mee-Hae RyoMee-Hae Ryo /violoncello/, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Christian Schulz /dirigent/

Termín a čas konání: 27. 07. 2018 (Pá), 19:30

Místo konání: Zámecká jízdárna, zámek Český Krumlov

Účinkují: Mee-Hae Ryo (Jižní Korea) - violoncello, Symfonický orchestr Českého rozhlasu (ČR), Christian Schulz (Německo) - dirigent

Program:

A. Dvořák: Koncert pro violoncello a orchestr h moll op. 104

J. Brahms: Symfonie č. 2 D dur

 

Dee RoscioliPocta Leonardu Bernsteinovi /The Best Songs from Musicals/

muzikálový večer

Termín a čas konání: 28. 07. 2018 (So), 20:30

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov

Účinkují: sólisté: Christiane Noll, Dee Roscioli, Hugh Panaro a Darius de Haas (USA) - zpěv; Severočeská filharmonie Teplice (ČR); Randall Craig Fleischer (USA) - dirigent 

 

FrancisextetFrancisextet

Termín a čas konání: 31. 07. 2017 (Út), 19:30

Místo konání: Maškarní sál, zámek Český Krumlov

Účinkuje: soubor Francisextet

Program:

I. F. Stravinskij: Pulcinella/Sinfonia

J. Jongen: Rhapsody Op. 70

J. Pelikán: Sextet /věnováno Francisextetu/

S. Bodorová: Danza del diavolo

F. Poulence: Sextet FP 100

J. Francaix: L´Heuredu Berger

 

Musica FloreaFlorea Theatrum - Georg Friedrich Händel: Terpsichora /opera/

Termín a čas konání: 31. 07. 2018 (Út), 01. 08. 2018 (St) a 02. 08. 2018 (Čt); 21:00

Místo konání: v jednání

Účinkují: Musica Florea (ČR), Marek Štryncl (ČR) - umělecký vedoucí; Martig Ensemble (ČR) - taneční složka, Helena Kazárová - umělecká vedoucí

Program:

Georg Friedrich Händel: Terpsichora /opera/, libreto: Giacomo Rossi

Osoby a obsazení:

Irena Troupová /soprán/ - Erató, můza předsedající hudbě

Dagmar Šašková / Lucie Rozsnyó /soprán/ - Apollón

Blanka Ferjentsik Wernerová - Terpsichora, múza předsedající tanci

 

Pavel SteidlPavel Steidl /kytara/

Termín a čas konání: 01. 08. 2018, 19:30

Místo konání: Maškarní sál, zámek Český Krumlov

Účinkuje: Pavel Steidl - kytara

Program:

J. K. Mertz: Liebeslied, Romanze a Mazurka

Pedro Jimenez de Abril Tirado: 6 Menuets

Giulio Regondi: 3 Etudes

Niccolo Paganini - Luigi Legnani: Sonate, Ghiribizzy e Caprice (selectione)

Carlo Domeniconi: Steidleriana

P. Steidl: Suita populare

 

Hradišťan & Jiří PavlicaHradišťan & Jiří Pavlica

Termín a ča konání: 02. 08. 2018 ČT), 19:00

Místo konání: Zahrada Kooperativy, Český Krumlov

Účinkují: Hradišťan: Alice Holubová /zpěv/, David Burda /klarinet, flétny, zpěv/, Milan Malina /cimbál, zpěv/, Roman Gill /kvinton, zpěv/, Milan Gablas /kontrabas, zpěv/, Josef Fojta /klávesy, perkuse, zpěv/; Jiří Pavlica - umělecký vedoucí, housle, zpěv 

 

Javier PerianesJavier Perianes /klavír/, Filharmonie B. Martinů, Manuel Hernández-Silva /dirigent/

Termín a čas konání: 03. 08. 2018 (Pá), 19:30

Místo konání: Zámecká jízdárna, zámek Český Krumlov

Účinkují: Javier Perianes (Španělsko) - klavír, Filharmonie Bohuslava Martinů (ČR), Manuel Hernández-Silva (Venezuela / Španělsko) - dirigent

Program:

E. Grieg: Klavírní koncert a moll op. 16

L. Janáček: Taras Bulba a Sinfonieta

 

Tom Gaebel"KEEP SWINGING!" - swingový večer ve stylu Las Vegas - Jan Smigmator, Tom Gaebel, RTV Bigband Felixe Slováčka atd.

Termín a čas konání: 04. 08. 2018 (So), 20:30

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov

Účinkují: Jan Smigmator (ČR), Dasha (ČR), Felix Slováček RTV Big Band & strings (ČR), POP Balet; speciální host: Tom Gaebel (Německo)

 

Schola Gregoriana PragensisSchola Gregoriana Pragensis

Termín a čas konání: 05. 08. 2018 (Ne), 11:00

Místo konání: Kostel Božího Těla a Panny Marie Bolestné, Kláštery Český Krumlov

Účinkují: Schola Gregoriana Pragensis: Hasan El-Dunia, Ondřej Holub, Tomáš Lajtkep, Ondřej Maňour, Michal Medek, Stanislav Předota, Marek Šulc, David Eben (ČR) - umělecký vedoucí; host: Barbora Kabátková (ČR) - zpěv, gotická harfa

Program:

Carolus IV. - Rex et Imperator /pestrá hudební mozaika z repertoáru, který byl úzce spjatý s osobou panovníka Karla IV./ 

 

Jiří BártaJiří Bárta /violoncello/

Termín a čas konání: 07. 08. 2018, 19:30

Místo konání: Maškarní sál, zámek Český Krumlov

Účinkuje: Jiří Bárta (ČR) - violoncello

Program:

J. S. Bach: Suity pro sólové violoncello č. 2 d moll (BWV 1008) a č. 4 s dur (BWV 1010)

Z. Kodály: Sonáta pro sólové violoncello, op. 8

 

Olga ŠroubkováOlga Šroubková /housle/, Sukův komorní orchestr, Nikol Kraft /dirigentka/

Termín a čas konání: 08. 08. 2018 (St), 19:30

Místo konání: Maškarní sál, zámek Český Krumlov

Účinkují: Olga Šroubková (ČR) -housle, Sukův komorní orchestr ČR), Nikol Kraft (ČR) - dirigentka

Program:

E. H. Grieg: Za časů Holbergových, svita op. 40

J. S. Bach: Koncert pro housle E dur

B. Bartók: Rumunské tance

A. Dvořák: Serenáda E-dur, op. 22

 

Concilium Musicum WienConcilium Musicum Wien

Termín a čas konání: 09. 08. 2018 (Čt), 19:30

Místo konání: Maškarní sál, zámek Český Krumlov

Účinkuje: Concilium Musicum Wien (Rakousko): Christoph Angerer /housle, viola d´amore/, Milan Nikolic /housle/, László Ábrahám /viola/, Ute Groh /violoncello/

Program:

W. A. Mozart: Divertimento F Dur, KV 138

J. G. Albrechtsberger: Partita I, D dur

F. A. Hoffmeister: Divertimento D dur

F. Schubert: Tänze aus "Hommage aux belles Viennoises", op. 67

J. Haydn: Cassation C Dur, Hob. III: 6

 

Tanja Becker-BenderTanja Becker-Bender /housle/, Jihočeská filharmonie, Manuel Hernández-Silva /dirigent/

Termín a čas konání: 10. 08. 2018 (Pá), 19:30

Místo konání: Zámecká jízdárna, zámek Český Krumlov

Účinkují: Tanja Becker-Bender (Německo) - housle, Jihočeská filharmonie (ČR), Manuel Hernández-Silva (Venezuela / Španělsko) - dirigent

Program:

E. Elgar: Salut d´amour

P. I. Čajkovskij: Houslový koncert D dur

J. Brahms: Symfonie č. 4 e moll

 

LúčnicaČESKO-SLOVENSKÝ VEČER - oslava stých "narozenin" našeho státu

Termín a čas konání: 11. 08. 2018 (So), 19:30

Místo konání: náměstí Svornosti, Český Krumlov

Účinkuje: Vojenská hudba Olomouc (ČR)

 

ČechomorČESKO-SLOVENSKÝ VEČER - oslava stých "narozenin" našeho státu

Termín a čas konání: 11. 08. 2018 (So), 20:30

Místo konání: Pivovarská zahrada, Český Krumlov

Účinkuje: Čechomor (ČR), Lúčnica (Slovensko), Vojenská hudba Olomouc (ČR), Dechová hudba Vlado Kumpana (ČR)

 

Více informací o Mezinárodním hudebním festivalu naleznete zde.